‹ Prev
Next ›
Deflecto Business Card Holder
1.8" Height x 3.9" Width x 1.4" Depth - Plastic - Clear - 1 Each
Contact customer service to check availability
- Clear construction displays entire card for full visibility
- Low-profile for subtle placement on desks and counters
- Perfect for areas where customers and clients need easy access
- Designed to hold approximately 50 business cards
Product Details
General Information
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Part Number | 70101 |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Brand Name | Deflecto |
| Product Name | Business Card Holder |
| Marketing Information | Business card holder is ideal for desktops and counters where customers and clients need easy access. Low-profile card holder is made of durable, clear plastic for full visibility. Single compartment holds approximately 50 cards. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Number of Compartments | 1 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | ID Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 1.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Deflecto Business Card Holder
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSF11BEContact customer service to check availability
-
Product Code: BICGSM609BKContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR33012ANContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMSTL330BKContact customer service to check availability
-
Product Code: PAP89466AContact customer service to check availability
-
Product Code: PIL31002Contact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BICGSF11BEContact customer service to check availability
-
Product Code: BICGSM609BKContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR33012ANContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMSTL330BKContact customer service to check availability
-
Product Code: PAP89466AContact customer service to check availability
-
Product Code: PIL31002Contact customer service to check availability