- Compatible with HP LaserJet Enterprise M506dh
- Works in LaserJet Pro M501n, LaserJet Enterprise MFP M527f
- Also for use in LaserJet Enterprise Flow MFP M527z and more
- Outstanding print quality
- OEM-equivalent yield
<
>
Elite Image Remanufactured Laser Toner Cartridge 87A (CF287A) - Black - 1 Each
9000 Pages
Product Code: ELI76263
Product Unit: Each
17 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE11372220 Stock Available
-
Product Code: AVE11374115 Stock Available
-
Product Code: HEWCE255A82 Stock Available
-
Product Code: MMM680RD21047 Stock Available
-
Product Code: MMM8103472291 Stock Available
-
Product Code: NES351801090 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192894 Stock Available
-
Product Code: TOP1259348 Stock Available
-
Product Code: TRU884435 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Elite Image |
| Manufacturer Part Number | 76263 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eliteimagesupplies.com |
| Brand Name | Elite Image |
| Product Name | Remanufactured HP 87A Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers outstanding performance and image quality in your HP LaserJet Enterprise M506dh, M506dn, M506n, M506x; LaserJet Pro M501n, M501dn; LaserJet Enterprise MFP M527f, M527dn; and LaserJet Enterprise Flow MFP M527z. High-quality output offers vibrant reproduction so it's ideal for printing at home and the office. Cartridge installs easily and quickly to minimize downtime. Toner is the result of rigorous product development protocols and provides OEM-equivalent yield and performance. Cartridge yields approximately 9,000 pages. |
| Product Condition | Remanufactured |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 9000 Pages |
Miscellaneous
| Compatible to OEM Part Number | CF287A |
| Compatible to OEM Model | 87A |
| Compatibility |
HP LaserJet Enterprise Printers:
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 90% |
| Post-consumer-waste% | 90% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
Description
9000 Pages
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.