‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
9 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 50 / Pack
Contact customer service to check availability
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58233 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 9 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 9 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 3.9" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Genuine Joe 9 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: DXE5342COMBO6CT162 Stock Available
-
Product Code: DXE5356CDCT99 Stock Available
-
Product Code: GJO10318523 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT25 Stock Available
-
Product Code: GJO1050139 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CT2 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016239 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163793 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT22 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN205090 Stock Available