- Decaffeinated blend delivers spellbinding complexity
- Extra bold with rich aromatics and flavor qualities of espresso
- Intensity is balanced by its complexity and subtle sweetness
- Recyclable K-cup pods for use in Keurig coffee brewers
<
>
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Dark Magic Decaf Coffee
Compatible with Keurig Brewer - Full/Extra Dark/Extra Bold - K-Cup - Decaffeinated - 24 / Box
Product Code: GMT4067
Product Unit: BX24
Contact customer service to check availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
-
Product Code: DXEFH2171 Stock Available
-
Product Code: DXEKH2172 Stock Available
-
Product Code: DXETH2171 Stock Available
-
Product Code: GJO02312Contact customer service to check availability
-
Product Code: ITA36181Contact customer service to check availability
-
Product Code: KCC2127118 Stock Available
-
Product Code: MMM684SHContact customer service to check availability
-
Product Code: STK398052Contact customer service to check availability
Product Details
General Information
| Manufacturer | Keurig Dr Pepper Inc. |
| Manufacturer Part Number | T4067 |
| Manufacturer Website Address | http://www.keurigdrpepper.com |
| Brand Name | Green Mountain Coffee Roasters® |
| Product Name | Dark Magic Decaf Coffee |
| Marketing Information | This decaffeinated blend delivers spellbinding complexity, crafted for sweet and intense espresso. Extra-bold coffee offers the rich aromatics and flavor qualities of espresso. Its intensity is balanced by its complexity and subtle sweetness. Syrupy, rich Indonesian beans, matched with coffees from Latin America, provide a deep, satisfying beverage. K-cups are designed for use in Keurig coffee brewers. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Coffee |
Product Information
| Coffee Roast Level | Full/Extra Dark/Extra Bold |
| Flavor/Blend | Dark Magic |
| Serve Type | K-Cup |
| Compatible Brewer | Keurig Brewer |
| Number of Serving Cups | 1 |
| Decaffeinated | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Description
Compatible with Keurig Brewer - Full/Extra Dark/Extra Bold - K-Cup - Decaffeinated - 24 / Box
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.