‹ Prev
Next ›
Lorell 90-Degree Panel Connectors
2.25" Width x 2.25" Depth x 0.63" Height - Aluminum - Aluminum - 1 Set
Contact customer service to check availability
- Secures Lorell Fabric Panels
- Right-angle configurations allow panels to be positioned at an angle
- Made of aluminum for long-lasting use
- Durable construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 90260 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | 90-Degree Panel Connectors |
| Marketing Information | 90-degree panel connectors are designed for securing Lorell Fabric Panels with steel frames in right-angle configurations. Connectors are made of aluminum. |
| Packaged Quantity | 1 Set |
| Product Type | Connector |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Aluminum |
| Product Material | Aluminum |
| Height | 0.63" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.25" |
Miscellaneous
| Compatibility | Lorell Fabric Panels |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
LIMITED 5 YEAR LORELL |
Description
Lorell 90-Degree Panel Connectors
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR69389Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR69401Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR87239Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR90254Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR90262Contact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR69389Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR69401Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR87239Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR90254Contact customer service to check availability
-
Product Code: LLR90262Contact customer service to check availability