- Elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail
- Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand
- Creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
<
>
Lorell Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand
11.1" Height x 10.1" Width x 5.3" Depth - Steel - Black - 1 Each
Product Code: LLR84155
Product Unit: Each
93 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGE717T50615 Stock Available
-
Product Code: AAGG56000236 Stock Available
-
Product Code: AAGPM17028Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM680BE2307 Stock Available
-
Product Code: MMM680GN2306 Stock Available
-
Product Code: MMM680OE2359 Stock Available
-
Product Code: MMM680YW2684 Stock Available
-
Product Code: MMM684SH952 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192898 Stock Available
-
Product Code: SWI8781031 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84155 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Wire Angled Height Mesh Phone Stand |
| Marketing Information | Practical phone stand enhances your desktop by creating more storage space and easy access. Angled height of the stand elevates your phone for better viewing and keeps it in place with a front rail. Store notepads and more in the side slot that runs along the entire depth of the stand. The phone stand also creates an open space underneath for storing papers, books and more essentials. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Phone stand is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Telephone Holder |
Product Information
| Placement | Desktop |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 11.1" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 5.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information |
FIVE YEAR LIMITED |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.