- Mount on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface
- For individual or department name
- 30% post-consumer material
- Black
<
>
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
0.9" Width x 2.7" Height - Wall - Plastic - Black - 1 Each
Product Code: LLR80669
Product Unit: Each
77 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: AVE001661612 Stock Available
-
Product Code: AVT7530766 Stock Available
-
Product Code: BSN36660202 Stock Available
-
Product Code: RAC771827938 Stock Available
-
Product Code: SPZOS85192894 Stock Available
-
Product Code: STK39805241 Stock Available
-
Product Code: SWI8781031 Stock Available
-
Product Code: TOM686201633 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 80669 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Recycled Cubicle Nameplate |
| Marketing Information | Keep your desktop clear by mounting this high-impact nameplate on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface. Use for individual or department name. Hanging products can be attached securely to cubicles using fastening pins. Nameplate performs the same function as a traditional desk accessory while customizing your panel. Nameplate contains post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Mount Type | Wall |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.9" |
| Length | 9.2" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Accessories
-
Product Code: LLR8066314 Stock Available
-
Product Code: LLR8066430 Stock Available
-
Product Code: LLR8066584 Stock Available
-
Product Code: LLR8066611 Stock Available
-
Product Code: LLR8066852 Stock Available
-
Product Code: LLR80673114 Stock Available
-
Product Code: LLR8067458 Stock Available
-
Product Code: LLR8067535 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.