- Broad base prevents tipping and spilling
- Shatter-resistant plastic
- Smoke
<
>
Officemate Business Card Holders
1.9" Height x 3.9" Width x 2.4" Depth - Plastic - Smoke - 1 Each
Product Code: OIC97833
Product Unit: Each
Contact customer service to check availability
People who bought this also bought
-
Product Code: AAGPM2628Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM680BE2Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM680GN2Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM680RD2Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM680YW2Contact customer service to check availability
-
Product Code: MMM684SHContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMC60BKContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMC60STContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMDS330BKContact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192880 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 97833 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Business Card Holders |
| Marketing Information | Business card holder holds approximately 50 cards. Broad base prevents tipping and spilling. Card holder is made of shatter-resistant plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.9" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.