‹ Prev
Next ›
Officemate Supply Baskets
2.4" Height x 6.1" Width x 5" Depth - Black - Plastic
Contact customer service to check availability
- Ideal for storing loose supplies, crafts and more
- Stacks easily for storage when not in use
- Lightweight plastic
- Made from 30% recycled material
- 6-1/8"W x 5"D x 2-3/8"H
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 26201 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Supply Baskets |
| Marketing Information | Medium supply baskets are a great way to store loose supplies, crafts and more at school, home or the office. Stack easily for storage when not in use. Baskets are made of plastic with post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Storage Basket |
Technical Information
| Stackable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.4" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 5" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate Supply Baskets
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR80668Contact customer service to check availability
-
Product Code: NLE101243Contact customer service to check availability
-
Product Code: OIC26200Contact customer service to check availability
-
Product Code: OIC26202Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192550 Stock Available
-
Product Code: TCR20834Contact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR80668Contact customer service to check availability
-
Product Code: NLE101243Contact customer service to check availability
-
Product Code: OIC26200Contact customer service to check availability
-
Product Code: OIC26202Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192550 Stock Available
-
Product Code: TCR20834Contact customer service to check availability