‹ Prev
Next ›
Post-it® Note Dispenser
3" x 3" Note - 100 Note Capacity - Black, Clear
Contact customer service to check availability
- Holds 3" x 3" Pop-up Post-it Notes; black dispenser with clear top
- Makes it simple to grab one note at a time
- Always keep notes at your fingertips
- Pack includes dispenser and a 50-sheet pad of Canary Yellow pop-up notes
- For refills, look for the accordion-shaped icon on all packages of pop-up notes
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | DS330-BK |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Post-it® |
| Product Name | Note Dispenser |
| Marketing Information | Messaging is made simple with this stylish, pop-up notes dispenser. Keep on your desk to ensure pop-up notes will always be at your fingertips. It fits any decor and keeps your desk looking neat and organized. Plastic dispenser holds 3" x 3" Pop-up Notes and is weighted, allowing one-handed dispensing. It comes with a pad of Post-it Pop-up Notes. The paper in Post-it Notes is sourced from certified, renewable and responsibly managed forests. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Note Dispenser |
Product Information
| Size Supported | 3" Width x 3" Length Note |
| Note Capacity | 100 |
| Note Slot | 1 |
| Features | Refillable |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.6" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Post-it® Note Dispenser
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN16450Contact customer service to check availability
-
Product Code: BSN32954Contact customer service to check availability
-
Product Code: DXESXP10PATH5 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALTContact customer service to check availability
-
Product Code: PIL3102055 Stock Available
-
Product Code: SAN2157492Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192651 Stock Available
Accessories
-
Product Code: MMMR33010SSMIAContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR33012SSCYContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR33018APCPContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR33018CPContact customer service to check availability
-
Product Code: MMMR330NALTContact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN16450Contact customer service to check availability
-
Product Code: BSN32954Contact customer service to check availability
-
Product Code: DXESXP10PATH5 Stock Available
-
Product Code: MMMR330NALTContact customer service to check availability
-
Product Code: PIL3102055 Stock Available
-
Product Code: SAN2157492Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192651 Stock Available