‹ Prev
Next ›
Sparco Square Key Tags
4.75" Length x 1.40" Width - Square - Hook Fastener - Plastic - White - 20 / Pack
208 Stock Available
- Snap-hook fasteners help keep keys within reach
- Easy-to-use construction for quick attachment to keys
- Universal design fits most rack-style, key cabinets and boards
- Perfect for use with rack-style organization
Product Details
General Information
| Manufacturer | Sparco Products |
| Manufacturer Part Number | 02887 |
| Brand Name | Sparco |
| Product Name | Square Key Tags |
| Marketing Information | Key tags feature chrome-plated, snap-hook fasteners to quickly hang up your keys and keep them within quick reach. Easy-to-use construction makes it simple to attach to keys for quick use. Slotted design fits most slotted, rack-style key cabinets and boards. Key tags are perfect for rack-style organization. |
| Packaged Quantity | 20 / Pack |
| Product Type | Key Tag |
Product Information
| Tag Length | 4.75" |
| Tag Width | 1.40" |
| Shape | Square |
| Fastener Type | Hook |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Sparco Square Key Tags
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN365911205 Stock Available
-
Product Code: CLO78899336 Stock Available
-
Product Code: CRD1453211 Stock Available
-
Product Code: DURAACTBULK36426 Stock Available
-
Product Code: DURMN24P36227 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071324 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071722 Stock Available
-
Product Code: GJO104323842 Stock Available
-
Product Code: GJO240803565 Stock Available
-
Product Code: PGC96256CTContact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN365911205 Stock Available
-
Product Code: CLO78899336 Stock Available
-
Product Code: CRD1453211 Stock Available
-
Product Code: DURAACTBULK36426 Stock Available
-
Product Code: DURMN24P36227 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071324 Stock Available
-
Product Code: DXETH2071722 Stock Available
-
Product Code: GJO104323842 Stock Available
-
Product Code: GJO240803565 Stock Available
-
Product Code: PGC96256CTContact customer service to check availability