‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Puppies Wall Calendar
Large - Julian Dates - Monthly, Yearly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 15 1/2" x 22 3/4" Sheet Size - White Sheet - 2" x 2.13" Block - Wire Bound - White - Chipboard, Paper - 1 Each
Contact customer service to check availability
Non-Returnable
- Ranges 12 months from January to December
- 1 month per page with unruled daily blocks (2" x 2-1/8"); Full-color photo each month
- 1 past month, current month and 10 future months; Current yearly reference page
- White wire binding with hanging loop
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | DMW16728 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Puppies Wall Calendar |
| Marketing Information | Organize office events, meetings and appointments with this wall calendar that features adorable puppies to make you smile each month. Dated planning pages range 12 months from January to December. One-page-per-month format contains ample writing space for notes in unruled daily blocks (2" x 2-1/8"), Sunday-through-Saturday scheduling, count of days/days remaining, holidays, and one past month, current month and 10 future months reference along the bottom. Background design and color scheme coordinate with each image. Wall calendar includes a full chipboard backer and bonus page with current yearly reference calendar in back. The wire hanger and loop simplify hanging on walls or cubicles. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Calendar |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Large |
| Date Format |
|
| Sheet Height | 22 3/4" |
| Sheet Width | 15 1/2" |
| Block Height | 2" |
| Block Width | 2.13" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Black |
| Mount Type | Wall |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Description
At-A-Glance Puppies Wall Calendar
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG589905Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG7026020Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG70260G05Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG760805Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG791905GContact customer service to check availability
-
Product Code: AAGDMW50328Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGDMWTE828Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGG40000Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGPM83707Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192644 Stock Available
Alternative Products
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG589905Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG7026020Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG70260G05Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG760805Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAG791905GContact customer service to check availability
-
Product Code: AAGDMW50328Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGDMWTE828Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGG40000Contact customer service to check availability
-
Product Code: AAGPM83707Contact customer service to check availability
-
Product Code: SPZOS85192644 Stock Available