- For use in Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series
- HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color
- Produces standout business documents with glossy, photo-like color
- Intelligence built-in for easy monitoring usage and reordering supplies
<
>
HP 650A (CE271A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Cyan - 1 Each
15000 Pages
Product Code: HEWCE271A
Product Unit: Each
9 Stock Available
Select Product Options:
Print Color: Cyan
People who bought this also bought
-
Product Code: HEWCE270A8 Stock Available
-
Product Code: HEWCE273A6 Stock Available
-
Product Code: HEWCF411X27 Stock Available
-
Product Code: HEWCF412X31 Stock Available
-
Product Code: HEWCF413X22 Stock Available
-
Product Code: HEWCF500X76 Stock Available
-
Product Code: HEWCF503X35 Stock Available
-
Product Code: HEWCN045AN276 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE271A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 650A (CE271A) |
| Product Name | 650A (CE271A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Produce standout business documents with glossy, photo-like color using this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere technology delivers consistent, professional color in your Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise CP5520 Series and M750 Series. The HP 650A keeps business productivity high and avoids wasted time and supplies. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 15,000 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Cyan |
| Typical Print Yield | 15000 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.