‹ Prev
Next ›
Huron Vertical Desk Organizer
5 Compartment(s) - Vertical - 7.75" Height x 11" Width x 12.50" Depth - Durable - Black - Steel - 1 Each
11 Stock Available
- Vertically stores folders, notebooks, documents and mail
- Resistant to scratches and chips for durable, long-lasting use
- Pads to protect surfaces from damage
- Use alone or coordinate with other Huron accessories to maximize organization
Product Details
General Information
| Manufacturer | Huron |
| Manufacturer Part Number | HASZ0145 |
| Manufacturer Website Address | http://www.huronas.com |
| Brand Name | Huron |
| Product Name | Vertical Desk Organizer |
| Marketing Information | Keep your important paperwork organized with this contemporary, Desk Organizer/Sorter. Place on the surface of your desk for easy access to frequently used, letter-size documents, materials and notes. Each vertical slot offers a deep gap to store paperwork such as folders, notebooks and mail. Organizer is made of long-lasting, durable steel. Use alone or mixed and matched with other coordinating Huron accessories. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 5 |
| File Size Supported | Letter |
| Orientation | Vertical |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7.75" |
| Width | 11" |
| Depth | 12.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Huron Vertical Desk Organizer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG800110522 Stock Available
-
Product Code: CDA5520UVMG2 Stock Available
-
Product Code: PIL2606229 Stock Available
-
Product Code: QUA46071299 Stock Available
-
Product Code: QUA6401523 Stock Available
-
Product Code: SAN175446892 Stock Available
-
Product Code: SJN377341Contact customer service to check availability
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: AAG800110522 Stock Available
-
Product Code: CDA5520UVMG2 Stock Available
-
Product Code: PIL2606229 Stock Available
-
Product Code: QUA46071299 Stock Available
-
Product Code: QUA6401523 Stock Available
-
Product Code: SAN175446892 Stock Available
-
Product Code: SJN377341Contact customer service to check availability