‹ Prev
Next ›
Officemate 2200 Series Business Card/Clip Holder
1.4" Height x 7.8" Width x 3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
1 Stock Available
- Dual function: holds either business cards or clips
- Magnetized to hold clips in place
- Features smooth, rounded lines and a polished surface
- Made from heavyweight plastics to assure many years of use
- Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 22332 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Series | 2200 |
| Product Name | 2200 Series Business Card/Clip Holder |
| Marketing Information | Stylish, functional, 2200 Series Business Card/Paper Clip Holder complements any work space. Dual-function design holds either business cards or paper clips/pushpins. Holder features smooth, rounded lines and a polished surface. Heavyweight plastic enhances longevity for long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | ID Card |
| Features | Heavy Duty |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.4" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Officemate 2200 Series Business Card/Clip Holder
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC25973689 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BE414 Stock Available
-
Product Code: BSN32355152 Stock Available
-
Product Code: PENBK93CRBP8M33 Stock Available
-
Product Code: PIL31020866 Stock Available
-
Product Code: PIL31021494 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432230 Stock Available
-
Product Code: SWI54501516 Stock Available
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC25973689 Stock Available
-
Product Code: BICMS11BE414 Stock Available
-
Product Code: BSN32355152 Stock Available
-
Product Code: PENBK93CRBP8M33 Stock Available
-
Product Code: PIL31020866 Stock Available
-
Product Code: PIL31021494 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432230 Stock Available
-
Product Code: SWI54501516 Stock Available