‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
10 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Contact customer service to check availability
- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.1" |
| Diameter | 3.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year |
Description
Genuine Joe 10 oz Clear Plastic Cups
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: DCC10J10CT329 Stock Available
-
Product Code: DXE2340PATHCT36 Stock Available
-
Product Code: DXE5310DX2081 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC10WAContact customer service to check availability
-
Product Code: GJO11256BD611 Stock Available
-
Product Code: GJO11256CT151 Stock Available
-
Product Code: GJO19046467 Stock Available
-
Product Code: GJO19046BD93 Stock Available
-
Product Code: GJO19046CT22 Stock Available
-
Product Code: GJO58232CTContact customer service to check availability
Alternative Products
-
Product Code: GJO10318523 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT25 Stock Available
-
Product Code: GJO1050139 Stock Available
-
Product Code: GJO19050CT12 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016239 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163793 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT22 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX5 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT22 Stock Available
-
Product Code: SCC412WN205090 Stock Available